ČEPEK – GASTRO MENADŽER RESTORANA BULLDOG
Vođenje restorana danas ne podrazumijeva samo vrhunskog kuhara, već mnogo toga više. U slučaju restorana Bulldog, to „više“ nudi Marijo Čepek, poznati chef koji već nekoliko godina, kao vlasnik kompanije „Oblizeki“, radi kao konzultant, odnosno gastro menadžer. U ovom trenutku Čepek i njegova konzultantska kompanija surađuje sa 62 kuhara, barmena, konobara i ostalog ugostiteljskog osoblja i to na, u prosjeku, osam projekata. Posljednji od tih projekata je zagrebački restoran Bulldog, nastavak suradnje Čepeka i chefa Brune Cesara Lerzundi Vagnera.
Suradnja chefa Marija Čepeka i chefa Brune Cesara Lerzundi Vagnera u Bulldogu
Suradnju Čepeka i chefa Bruna nagradio Michelin
Restoran Bulldog četvrta je suradnja ove dvojice majstora kulinarstva, koja je započeta 2010. godine u restoranu Vinodol gdje je Čepek bio chef-konzultant, a Bruno kuhar. Od tada Bruno je postao chef, a njihova suradnja je do sada bila vidljiva u dva zadarska restorana, a to su Kaštel i Harbor, te lovranskom Delfinu. Čepek kaže kako uživa raditi s chefom Brunom jer smatra da se radi o jednom od najškolovanijih chefova na hrvatskoj restoranskoj sceni koji odlično kuha, ali želi biti još bolji chef. To je, ujedno, način na koji Čepek funkcionira kao konzultant. On prati ljude na ugostiteljskoj sceni, uočava njihove prednosti, ali i manjkavosti na kojima oni moraju raditi. Tako je uočio Bruna, primjetio da je otvoren za nove kulinarske spoznaje, naročito kada govorimo o nabavi domaćih namirnica jer se ne smije zaboraviti da je chef Bruno ipak došao iz Perua u Hrvatsku, domovinu njegovog djeda. Njihova suradnja dosegnula je vrhunac u zadarskom restoranu Kaštel hotela Bastion kada su osvojili preporuku Michelina.
Cilj – sretan gost koji se vraća
Restoran Bulldog u centru Zagreba njihov je novi projekt za koji Čepek smatra da ima velikog prostora za napredak. Čepek i chef Bruno snimili su potencijal Bulldoga a sada je uz tijeku druga faza koja je sastoji od slaganja kulinarske ekipe, preslagivanja jelovnika i stvaranje nove karte jela. Čepek smatra da je to proces koji traje od tri do šest mjeseci, a nakon toga suradnja može trajati nekoliko godina. Kao primjer, navodi upravo restoran Kaštel hotela Bastion s kojim surađuje osam godina.
U Bulldogu će se jelovnik, po Čepekovoj zamisli, mijenjati tri puta godišnje, i to tako što će postojati ljetna karta jela, zatim jesensko-zimska i zimsko-proljetna. Prilikom promjena, mijenjat će se 70 posto jela, dok će 30 posto jela biti zadržano. Uz to, postojati će dnevne ponude koje će se sastojati od tri do pet jela. Kako se približavamo zimi, Čepek već razmišlja o proljeću i namirnicama koje će se tada naći na jelovniku Bulldoga. Mlada janjetina, čimulice, divlja šparoga, gof, bob, grašak, jagoda, sve to a i mnogo više može se uskoro očekivati na jelovniku Bulldoga. To je osnovna ideja Marija Čepeka koju on objašnjava na slijedeći način – slažem priču od početka do kraja, s ciljem da se sretan gost vrati.
Restoran Bulldog je projekt predodređen za uspjeh
Na taj način Čepek sprovodi ideje na koje se odlučio kada je 2007. godine organizirao finalnu večeru za 360 ljudi na Croatia Boat Show. Tada se suočio s manjkom kvalitetnih ugostiteljskih djelatnika, i tada je, zapravo, nastala tvrtka Oblizeki. Slijedili su projekti kao što je restoran hotela Šipan, restoran dvorca Terbotz u Međimurju, zagrebački restoran Vinodol, zatim restorani Kalelarga i Kaštel i tako dalje. Restoran Bulldog novi je izazov, novi projekt u kojem su svi uvjereni u uspjeh.